Italų psichoanalitikas Roberto Assagioli lygino psichiką su orkestru, kuriame grojama skirtingais instrumentais arba skirtingų asmenybių. Kai mes suvokiame, kad esame skirtingi, mes imamės dirigento vaidmens – sugebame valdyti atskiras dalis, kad galėtume sukurti savo toną, o nebūtume nesąmoningai kontroliuojami kokios nors dalies bet kuriuo laiku. Apmąstyk, kuri dalis dominuoja.Vienas iš būdų tai padaryti yra stebėti savo mintis nedarant jokių sprendimų. Išsiaiškink tuos charakterius, remdamasis balsais, pavyzdžiu, pagalbos prašančio vaiko, šiurkštus vairuotojo balsas, mielas  mamos balsas. Atidžiai išklausyk visus balsus iš eilės – kiekvienas turi kažko vertingo pasiūlyti tau. Kartodamas šį pratimą pajausi, kokios asmenybės –antrininkės slypi tavyje, Tai padės tau ugdytis suvokimą ir geriau kontroliuoti savo veiksmus.

Ši meditacija besilaukiančiai mamai.Atsisėsk patogiai ir apkabink pilvą. Įsivaizduok nėštumą kaip sraunią upę tekančią iš šaltinio į deltą. Įsivaizduok burbuliuojantį vandenį kaip tavo naujagimio pirmuosius garsus. Pastebėk, kaip upė praturtėja mineralais iš žemės per kurią ji teka – maisto medžiagom iš tavo kūno. Patikėk natūraliu laukimo procesu.
         Septintajame mėnesyje negimęs vaikas yra beveik pilnai išsivystęs gimdoje - su blakstienomis, pirštais ir gerai išvystyta klausa. Tame laikotarpyje  daugelis kultūrų pasaulyje turi specialias tradicijas naujos gyvybės atėjimui. Kad galėtum atlikti šią ceremoniją, užsimerk ir garsiai išdėstyk savo namo detales (426) – ir kaip raminančią meditaciją sau ir kaip simbolinę dovaną negimusiam kūdikiui.

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account